
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.89 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.7 mm |
| Thickness | 1.48 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 80 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 18 V/µs |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Input Bias Current | 60 nA |
| Output Current per Channel | 80 mA |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.5 V |
| Voltage Gain | 125 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 95 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 95 dB to 102 dB |
| Amplifier Type | Audio Amplifiers |
Stock: 3599
Distributors
pcbx
Unit Price$4.99339
Ext.Price$4.99339
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.99339 | $4.99339 |
| 10 | $3.86807 | $38.68070 |
| 25 | $3.58622 | $89.65550 |
| 50 | $3.42782 | $171.39100 |
| 100 | $3.27639 | $327.63900 |
| 300 | $3.15581 | $946.74300 |
| 500 | $3.03967 | $1519.83500 |
| 1000 | $2.96640 | $2966.40000 |
